Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

OBRAZEM: Fotbalový Most představil nové dresy

Tomáš Urban

Nově založený a spojený klub FK Baník Most-Souš, který se spojil s FK Baník Souš a Mostecký Fotbalový Klub, dnes dopoledne představil na tiskové konferenci nové informace ohledně klubu.

Foto: Tomáš Urban

"I když to za poslední dobu nebylo s fotbalem v Mostě ideální, přišel nový nápad spojit dosavadní městský klub a klub FK Baník Souš do jednoho klubu. "Chceme v Mostě znovu obnovit tradiční fotbal jaký tu býval" popisuje sportovní ředitel Jan Skýpala.

Klub začne přípravu 13.července a v přípravě se představí skoro každý víkend. A-tým začne sezonu na Souši a fotbalový stadion Josefa Masopusta bude k využití jako zázemí celého klubu, protože stadion potřebuje opravy, ve čtvrtek začne vyklízení prostorů stadionu. V nejbližší době pak projde stadion rekonstrukcí šaten, topení a sprch. "Chceme aby se na stadion Josefa Masopusta vrátil dospělý fotbal, ale bohužel to v této chvíli nejde." popisuje jednatel Marek Hrvol.

B-tým se bude skládat s hráčů bývalého Mosteckého Fotbalového Klubu, naopak bývalí hráči Souše si zahrají v A-týmu. Klub tak začne hrát divizi B v půlce srpna. "Po spojení dvou celků doufám v lepší a kvalitní fotbal" popisuje sportovní ředitel klubu Jan Skýpala.

Fotbalový klub má ambice a chtěl by postoupit do ČFL ligy, která by klubu slušela, také představil nové dresy, které budou barevně sladěny světle modré a tmavě modré, které budou odkazovat na Baník Souš a světle zelené a tmavě zelené, které budou odkazovat na zaniklý klub FK Baník Most 1909.

"Jsem rád, že se s fotbalem něco děje, poslední roky to s fotbalem v Mostě nebylo dobré, ať už na Souši, kde se ten kádr nedařilo někdy dostat do nějakých počtů aby se dalo odehrát utkání, to samé MFK které hrálo střídavě divizi a krajskou ligu." popisuje trenér Petr Johana.

V plánu je také letní příprava, ta začne v pondělí 13.července a hned několik přípravných zápasů.

Přípravné zápasy: 

18.července - Zápas v jednání

25.července - Liberec B - FK Baník Most-Souš (11:00 v Liberci)

1.srpna - FK Baník Most-Souš - Mariánské Lázně (10:30 na Souši)

8.srpna - FK Baník Most-Souš - FK Hvězda Cheb (11:00 na Souši)

15.srpna - FK Baník Most-Souš - Králův Dvůr (1. kolo MOL Cup, 17:00 na Souši)

DIVIZE B - Začátek sezony:

22.srpna - FK Baník Most-Souš - SK Štětí (Doma)

29.srpna - Olympie Březová - FK Baník Most-Souš (Venku)

Během července se naplno rozjedou také nové webové stránky, které jsou již zveřejněné. Klub nechybí na sociálních sítích jako je facebook či instagram.

"Logo jsme dostali zdarma po oslovení sponzora, dělalo ho grafické studio Grace Brno, které vytvořilo i logo České reprezentace. "Logo se nám v klubu dost líbí a po schůzce a komunikaci s fanoušky jsme připravený, že nikdo nevylučuje se časem hlouběji vrátit a inovovat ho." popisuje Marek Hrvol. "Skloubit tolik barev, je dost problematické, nakonec naše rozhodnutí vypadá dost dobře." dodává Hrvol.

"Hlavně teď chceme stabilizovat A-tým a dost se i zaměřit na mládež. Minimálně tak chceme ČFL ligu." popisuje trenér Petr Johana. 
Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky