Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mostecký výběr má před sebou cestu do Jihlavy

Tomáš Urban

Tuto neděli v poledne vyrazí mostecký výběr směr Jihlava ke svému třetímu zápasu v rámci DRFG Superligy malého fotbalu. 

Foto: Fotbal Most

Ta vstoupila do tohoto ročníku Superligy zle, když nejprve podlehla v Příbrami 3:2 po penaltách a posléze neuhájila domácí pevnost, kterou jí po výsledku 2:6 vyloupilo letos mimořádně silné Brno. Přesto je Jihlava týmem, který má nepopiratelnou kvalitu, což ostatně prokázala i loni, kdy po mohutném finiši nakonec skončila na třetím místě o pouhých šest bodů za druhým Mostem.  

Mostečtí mají navíc v živé paměti své loňské vystoupení na jejím hřišti, kdy zde s pouhým jedním hráčem na střídání padli jednoznačně 1:5. Most tak tentokrát nechce ponechat nic náhodě a do Jihlavy nominoval velmi silnou sestavu v čele s několika českými reprezentanty. Ta bude mít složení – Ondřej Bíro „C“ brankář a před ním v poli Martin Boček, Miroslav Braum, Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, David Macko, Dominik Nobst, Petr Nový, Jakub Polák, Vít Popelka a Tomáš Režný.

Jak bylo řečeno, tým by zde měla táhnout zejména čtveřice bronzových medailistů z letošního Eura, tedy Ondřej Bíro, David Macko, Jakub Polák a Tomáš Režný. 

S Jihlavou se Most utkal v rámci DRFG Superligy malého fotbalu zatím dvakrát a po výše zmíněné porážce 1:5 ji v domácí odvetě zdolal rovněž o čtyři góly v poměru 9:5. Nejvýraznější tváří jihlavského výběru je bezesporu dlouholetý český reprezentant Robin Demeter doplňovaný dalšími hráči s reprezentačními zkušenostmi, jako například Radim Šuta či Daniel Kavka.

A co od výjezdu do Jihlavy očekává vzhledem ke jménu soupeře i své sestavě mostecký trenér Vojtěch Benda?

„Především nechceme opakovat loňskou blamáž, kdy jsme do Jihlavy vyráželi vlivem vnějších okolností ve značně oslabené sestavě a kluci nebyli s jedním střídajícím hráčem, schopni čelit jihlavské síle. Paradoxně to byla loni výhra nad námi ve čtvrtém kole, která nastartovala do té doby tápající Jihlavu a ta nakonec dosáhla až na bronzové medaile. I toto bychom neradi opakovali“ zahájil s pousmáním svou odpověď Benda.

„Přestože Jihlava svá dvě úvodní utkání prohrála, pořád se jedná o velmi silný a kvalitní tým s oprávněně medailovými ambicemi. Proto k zápasu s ní pocestujeme v co nejsilnější sestavě, byť samozřejmě zase s některými absencemi způsobenými pracovními či fotbalovými povinnostmi některých našich hráčů. Většina hráčů, kteří nastoupí, má již zkušenosti se Superligou a do Jihlavy vezeme pouze dva úplné nováčky, kteří by ale měli bez problémů zapadnout, což jim usnadní fotbalové vazby a návyky z jednotlivých týmů  naší domácí soutěže. Vzhledem ke složení týmu si myslím, že do Jihlavy můžeme vyrážet bez obav a pokusit se zde udělat dobrý výsledek“ uzavřel Benda.




Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky