Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Do finále postupují Gamblers Most a FC Jeptišky

Tomáš Urban

Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Foto: Fotbal Most

První ze semifinálových dvojic tvořily týmy FC Jeptišky a GMS Most. Přestože se dokázalo GMS sejít v sobotu i v neděli ve výjimečně silné sestavě, dokázaly Jeptišky pokaždé nastoupit ve srovnatelné či dokonce ještě vyšší kvalitě. Jako hlavní rozdíl se pak ukázal post brankáře. Zatímco mezi tyčkami Jeptišek působil mistr Evropy do 21 let, Václav Šlégr, byli nuceni hráči GMS Most postavit do brány hráče z pole, neboť jejich opora ze základní části, Slavomír Švácha, byl zraněn. 

Sobotní zápas pro sebe dokázaly Jeptišky získat v poměru 3:1 po poločase 2:0. Mimořádným výkonem se na hřišti prezentovali zejména Marek Olah (2+0) a Jakub Hruštinec (0+2). Za GMS Most korigoval Dominik Dolejší. 

V nedělní odvetě by tak musel tým GMS Most zvítězit o dva a více gólů. Silné Jeptišky však opět nepřipustily žádné komplikace a dokráčely si tentokrát pro vítězství 7:3. Směrem dopředu opět úřadoval Jakub Hruštinec (2+3) doplňovaný tentokrát střelcem Danielem Kasalem (4+0) a z pozice brankáře asistujícím Václavem Šlégrem (0+2). V barvách GMS opět vyčníval zejména Dominik Dolejší, tentokrát s Michalem Nguyenem (oba 1+1). Z první dvojice tedy do za týden hraného finále bezpečně postoupily FC Jeptišky. 

Druhou dvojici pro semifinálová utkání tvořili hráči Gamblers Most a Hospody ULITA. Ta dokončila základní část dokonce na šestém místě, ale přesto odmítla být pro Gamblery snadným soustem. 

V sobotu se oba týmy rozešly po výhře 3:1 pro Gamblers, když ale ULITA dokázala hrát zcela vyrovnanou partii. Vítěze táhl zejména Zdeněk Macháček (1+1). Společně s ním pálili ještě Petr Hlaváček a Ondřej Mentlík (oba 1+0). Za ULITU snižoval Vít Popelka. 

I v neděli se ULITA dokázala sejít v silném složení a tentokrát možná dokonce silnějším, než Gambleři. Byla to také ULITA, kdo měl ze začátku více šancí a poté, co šla do vedení, jí k postupovému výsledku chyběl jeden vstřelený gól. Gambleři ale zvýšili obrátky a dokázali ještě do poločasu obrátit na 2:1. V tu chvíli by již musela ULITA v součtu se sobotním výsledkem zvítězit o 3 góly, což již bylo nad její síly. Přesto se alespoň dobře hrající ULITA dokázala rozloučit se semifinálovými boji výhrou 5:4 a získat tolik ceněný skalp mistrů republiky. Ofenzivu vítězů táhl neúnavný Vít Popelka (0+4). Z jeho pasů pak těžili zejména Dominik Nobst a Stanislav Levý (oba 2+0). Gamblery v neděli za postupem táhli především Tomáš Režný (1+2) a Matěj Koudelka (2+0).

Semifinálové zápasy, které se všechny vyznačovaly opravdu mimořádnou úrovní, tedy poslaly do finále dvojici letošních největších favoritů, Gamblers Most a FC Jeptišky, a do boje o bronzové medaile týmy GMS Most a Hospoda ULITA.

Kanadské bodování play-off vede stále Jakub Polák (9+4) z Gamblers Most před svým spoluhráčem Ondřejem Mentlíkem (5+6) a dvojicí z GMS Most Vladimírem Wagnerem (7+2) a Michalem Nguyenem (3+6). Nejlepšími střelci finálové části jsou Jakub Polák (9 zásahů), Vladimír Wagner (7) a trojice pětigólových Gamblerů Ondřej Mentlík, Tomáš Karaus a Matěj Koudelka. Nejlepšími nahrávači vyřazovací fáze pak jsou shodně se šesti asistencemi Ondřej Mentlík, Michal Nguyen a Vít Popelka z Hospody ULITA.  Liga vyvrcholí finálovým programem příští neděli od jedné hodiny odpoledne a všichni příznivci mosteckého malého fotbalu jsou na něj srdečně zváni.

Tento víkend bylo hřiště 11. ZŠ Most vyhrazeno čtvrtfinálovým bojům DRFG Mostecké ligy. V nich na sebe narazily čtyři dvojice tak, jak je proti sobě svedlo konečné umístění po základní části ligy. 

To rozhodlo o tom, že vítěze základní části, Gamblers Most, vyzvali hráči týmu proOFFICE. Vzhledem ke kvalitě kádrů bylo jasné, že Gambleři budou obrovskými favority a tento předpoklad se v obou zápasech beze zbytku naplnil, když proOFFICE pokaždé podlehl rozdílem o dvanáct gólů. V sobotu padl po výsledku 4:16. Nejproduktivnějším Gamblerem byl Tomáš Karaus (5+2). Výrazněji se připojili Matěj Koudelka (3+2), Patrik Hendrych (2+2) a Michal Macháček a Ondřej Mentlík (oba 1+3). Za proOFFICE pálili Vojtěch Benda (2+1) a David Smetánka a Filip Těšitel (oba 1+0).

Lépe se nevedlo proOFFICU ani v nedělní odvetě, když podlehl mistrům republiky 2:14. V zelenočerném dresu tentokrát úřadoval zejména Jakub Polák (6+3). S ním ještě vynikli Ondřej Mentlík (3+3) a Robert Dvořák a Petr Hlaváček (oba 1+2). Oba poslední góly proOFFICU sezóny vstřelil Tomáš Beran. Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvořily týmy FC Jeptišky a Old Bridge. Zde došlo k postupu Jeptišek bez boje, když se Old Bridge nedokázali v sobotu sejít a po kontumaci se již dle pravidel nedělní odveta nehrála.

V další dvojici tvořené Inseminátors FC a Hospodou ULITA se dokázala ULITA vzepřít roli outsidera a po sobotní překvapivé výhře 8:3 si v neděli pohlídala postup proti jednomu z největších favoritů ligy. V sobotu ULITU táhli Vladimír Pátek (4+0), Vít Popelka (1+1) či Petr Porazil (0+2). Za Inseminátors FC pálili Martin Boček, Miroslav Braum a Pavel Jarolím. V nedělní odvetě sice Inseminátors dokázali zvítězit 6:3, ale to jim v součtu se sobotním výsledkem nestačilo. Za vítěze bodovali zejména Martin Boček (2+1), Petr Nový (2+0) či Miroslav Braum a Dominik Onuščák (oba 1+1). Za ULITU kontrolovali postup Vladimír Běhavý (2+1) a Jakub Chábera (1+0).

Rovněž z poslední dvojice nakonec postoupil tým, který se v základní části umístil v tabulce ligy níže. O vypadnutí čtvrtých FC Katalánci SWAG s pátými GMS Most rozhodla sobotní porážka 0:12. Tu zařídili zejména Vladimír Wagner (3+2), David Gábel (2+3), Michal Nguyen (2+2) či Matěj Procházka (1+2). Své fotbalové schopnosti ukázali Katalánci bohužel až v neděli, kdy dokázali v silnějším složení remizovat 5:5 s opravdu mimořádně silnou sestavou GMS. Za GMS Most se ukázali zejména Vladimír Wagner (4+0) a Michal Nguyen (0+2). Katalánce táhli za touto rozlučkovou remízou především Ondřej Kobylák (1+2) a Michal Broskovics (2+0). Čtvrtfinálová střetnutí rozhodla o tom, že příští víkend se proti sobě v semifinále postaví dvojice Gamblers Most – Hospoda ULITA a FC Jeptišky – GMS Most.

Do čela kanadského bodování play-off se postavil Jakub Polák (9+4) z Gamblers Most, před svým spoluhráčem Ondřejem Mentlíkem (4+6) a Vladimírem Wagnerem (7+2) z GMS Most. Polák je zároveň nejlepším střelcem play-off s devíti zásahy před Vladimírem Wagnerem (7) a Tomášem Karausem (5) z Gamblers Most.

Nejlepšími režiséry čtvrtfinálových zápasů byli Ondřej Mentlík (6 asistencí) před Jakubem Polákem a Michalem Nguyenem z GMS Most (oba 4 asistence).

O tom, kdo bude za 14 dnů bojovat o zlato a o tom, kdo se zastaví těsně pod vrcholem, se tedy rozhodne příští sobotu a neděli. 
Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky