Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Most se představí v Praze před televizními kamerami

Tomáš Urban

Již dnes dostane mostecký malý fotbal opět příležitost prezentovat se divákům sportovního kanálu České televize. O kvalitách a síle mosteckého výběru se tak budou moci na vlastní oči přesvědčit nejen fanoušci přítomní přímo na utkání, ale rovněž široká divácká obec.

Foto: Fotbal Most

Ukázat své schopnosti budou moci mostečtí v konfrontaci s jedním z největších favoritů druhého ročníku a úřadujícím mistrem DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Prahou. Vzhledem k tomu, že Most v minulém ročníku skončil o jediný bod na druhém místě právě za vítěznou Prahou, mělo by jít ve čtvrtek o skutečnou reklamu na malý fotbal. 

Aktuálně na sebe týmy narazí v pozici druhého (Praha) a pátého (Most) a to po třech odehraných zápasech s tím, že oba týmy mají oproti zbytku tabulky jeden zápas k dobru. Vzhledem k tomu, že před televizními diváky se vždy chtějí jednotlivá mužstva předvést v co nejlepším světle, je jak o motivaci, tak o kvalitu hráčských kádrů postaráno.

Most vyráží směr Praha v následujícím složení - Bíro Ondřej "C", Šlégr Václav – brankáři a před nimi v poli Boček Martin, Bohata Petr, Chábera Jakub, Karaus Tomáš, Kasal Daniel, Kešner Ladislav, Macko David, Macháček Michal, Nobst Dominik, Polák Jakub a Režný Tomáš.

V mosteckých barvách v Praze tak nastoupí hned šest českých reprezentantů. Jednak brankářské jedničky české reprezentace „A“, Ondřej Bíro, a české reprezentace „U21“, Václav Šlégr. V poli pak bude působit čtveřice bronzových medailistů z bronzového Eura dospělých a to David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák a Tomáš Režný. Ti budou doplněni vesměs hráči, s nemalými zkušenostmi s DRFG Superligou malého fotbalu. Jediným úplným nováčkem v sestavě je tentokrát Daniel Kasal a skoro nováčky jsou s jedním startem Jakub Chábera a Dominik Nobst.

A s jakými pocity vyhlíží televizní utkání mostecký trenér Vojtěch Benda?

„U televizních utkání jsou pocity vždy většinou pozitivní. Je třeba říct, že i sami hráči je vnímají jako svátek a možnosti ukázat své schopnosti v rámci malého fotbalu televizním divákům si váží. Proto se u těchto zápasů tvoří nominace o poznání snadněji a i riziko omluvenek na poslední chvíli je záhadně nižší“ uvedl s úsměvem Benda.

„Zase ale platí, že tyto zápasy jsou samozřejmě v komunitě malého fotbalu značně sledované a případný neúspěch v nich bolí o to více. Do Prahy nejedeme v úplně komfortní pozici, neboť jde shodou okolností o náš třetí výjezd na hřiště soupeře v prvních čtyřech zápasech. Máme tak zatím po třech kolech na svém kontě jen čtyři body za domácí vítězství s Blanenskem a prohru po penaltách v Jihlavě. Na druhou stranu to znamená, že v druhé polovině soutěže bude většina soupeřů cestovat k nám a já věřím, že potom budeme body sbírat mnohem rychleji“ pokračoval Benda.

„Sestavu pro střet s Prahou jsme se snažili postavit v maximální možné kvalitě. Jde o hráče, kteří osvědčují svou vysokou kvalitu jak v rámci naší domácí soutěže, tak v rámci zápasů DRFG Superligy malého fotbalu. Jedna pětka by opět měla vycházet z týmových vazeb mistrů republiky, Gamblers Most, a rovněž kvality hráčů té druhé by měly pro Prahu představovat nemalou výzvu. Na druhou stranu jedeme na hřiště úřadujícího mistra a je jasné, že už jen z tohoto titulu nebudeme platit za favority. Praha je zejména doma mimořádně silná a je mi jasné, že rovněž u ní je o motivaci při televizním utkání postaráno. Na druhou stranu našim klukům není vlastní nějaký obranný opatrný výkon. Do Prahy jedeme tvořit hru a jedeme tam zvítězit“ uzavřel Benda.

O tom, jak se Mostu povede, se budou moci příznivci mosteckého malého fotbalu přesvědčit na vlastní oči ve čtvrtek v 17:00 na programu ČT Sport.       
Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky