Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Most vyráží do Olomouce Pendolinem

Tomáš Urban

Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

Foto: Fotbal Most

Olomouc je tradiční baštou malého fotbalu v České republice s několika desítkami týmů a stovkami hráčů. Do své nováčkovské sezóny vkročila výborně, když dokázala zvítězit v Pardubicích, doma porazit Příbram, poté vyhrát na penalty v Brně a teprve ve čtvrtém kole padla doma na penalty s Jihlavou. Jde tedy o tým, který se zatím prezentuje výbornými výkony opřenými o hru několika velezkušených hráčů a Most tak čeká mimořádná výzva. V pátek na sebe narazí družstva v pozici druhého (Olomouc) a čtvrtého (Most), přičemž v tabulce je dělí čtyři body.

Mostečtí absolvují cestu přes celou republiku ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Karaus Tomáš, Macko David, Macháček Michal, Nový Petr, Šlégr Patrik a Šlégr Václav.

Do složení sestavy promluvila jak zranění tak pracovní povinnosti některých z tradičních hráčů mosteckého výběru. Svou roli určitě sehrál i zvláštní termín (pátek) a mimořádně dlouhé cestování. Přesto Most do Olomouce cestuje v silné sestavě, která bude možná ještě doplněna dalšími oslovenými hráči.

Opět jsme požádali o pár slov k nadcházejícímu střetnutí mosteckého lodivoda Vojtěcha Bendu.

„S Olomoucí si opět oživíme pocity z první sezóny. Tedy když jedete k venkovnímu zápasu a vůbec nevíte, co od něj očekávat. U ostatních účastníků ligy již víme, jaká nás čekají hřiště, známe jejich nejlepší hráče, či styl hry. Na druhou stranu Olomouc bude ve stejné nevýhodě jako my. Do Olomouce s námi sice z různých důvodů necestují někteří z tradičních hráčů našeho výběru, ale přesto tam jedeme určitě v konkurenceschopné sestavě. Opět vezeme některé z českých reprezentantů stejně jako mostecké mladíky, kteří se osvědčili v minulých zápasech“ začal se svou odpovědí Benda.

„Tento výjezd bude speciální v tom, že jsme pro cestu zvolili vlak. To má dva důvody. Jednak chceme kluky na zápas dovézt čerstvé a odpočaté a také jsme jim chtěli cestu nějak ozvláštnit jako poděkování za to, že nám věnují celý jeden svůj volný den. Cesta bude v konečném důsledku i výrazně rychlejší“ zmínil Benda zvláštnost tohoto výjezdu.

„Přestože bude domácí Olomouc v zápase vzhledem ke svému vstupu do sezóny a umístění v tabulce platit za favorita, přesvědčili jsme se v minulých zápasech v Jihlavě a v Praze, že stále máme svou kvalitu a že se nemusíme bát žádného týmu DRFG Superligy malého fotbalu. Proto bychom chtěli v Olomouci bodovat. Podzim pak zakončíme dvěma domácími zápasy proti Pardubicím a Příbrami a v těch bezpodmínečně musíme brát plný počet bodů“ uzavřel své vyjádření mostecký trenér.  

Více informací na www.fotbal-most.cz.
Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky