Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

DRAMA V MOSTĚ: Evakuace, strach, našla se puma z II. Světové války

Tomáš Urban

V neděli v dopoledních hodinách na Širokém vrchu v Mostě byla nalezena letecká puma z II. Světové války, kvůli tomu se muselo udělat bezpečnostní opatření.

Foto: ilustrační foto. Tomáš Urban

V dopoledních hodinách byla na Širáku v Mostě nalezena letecká puma, urychleně tak začal pyrotechnický průzkum, poté začala evakuace všech obyvatelů do 1,5 kilometru. Jednalo se zhruba o čtyři tisíce lidí, ta se týkala Souše, části města pod Resslem až ulici SNP. Příjezdové cesty byly uzavřené.  Obyvatelé evakuované části města, kteří neměli kam jít, byli svezeni autobusy do sportovní haly.

Letecká puma nalezená zhruba půl metru pod zemí, byla zneškodněna kolem 16. hodiny a jednalo se tak o tisícilibrovou pumu, tedy zhruba 500 kg trhaviny. Kolem 16. hodiny byla ukončena evakuace a obyvatelé se tak mohli znovu vrátit do svých domovů.

"Byla vyndána roznětka z pumy, ta byla naložena a odvezena k likvidaci" potvrdila to policejní mluvčí Jana Slámová.

Primátor Mostu Jan Paparega kolem 16:30 hodiny poděkoval bezpečnostním složkám, které se podílely na dnešní evakuaci a zneškodnění pumy nalezené na Širokém vrchu v Mostě. „Akce proběhla rychle, koordinovaně a profesionálně. Děkuji hasičům, policistům, strážníkům, dobrovolným hasičům i všem ostatním, kteří se na akci podíleli. Dík patří i občanům, kterých se dotkla evakuace, za jejich racionální přístup a disciplinovanost,“ konstatoval primátor Jan Paparega.
Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky