EXTRALIGA: Litvínov oloupil Kometu o dva body

Tomáš Urban

Napínavé utkání mezi Litvínovem a Brnem našlo vítěze. Litvínovstí hokejisté zvítězili proti Kometě v prodloužení.

V neděli od 17:30 se na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově konalo další kolo extraligy. Tentokrát do Litvínova zavítala Kometa Brno, která byla velkým favoritem, momentálně drží první příčku v tabulce. Ale Litvínov dokázal držet s Kometou krok. Za nerozhodného stavu (2:2) se muselo prodlužovat. V prodloužení bylo k vidění hodně zajímavých šancí, ale nakonec litvínovský Karel Kubát dokázal minutu před koncem prodloužení vstřelit vítěznou branku.

"Body bereme všemi deseti, do zápasu jsme šli s pocitem urvat nějaké body, a myslím si že dva jsou perfektní" popisuje po zápase Martin Hanzl. "Pro nás je to důležité, jsme moc rádi že s takovým soupeřem jsme dokázali urvat dva body"dodává jeho bratr Robin.

"Dnes celý tým hrál výborně, potřebovali jsme vyhrát, nejlepším hráčem zápasu byl asi Pavelka, který mi zachránil "krk" jak se říká (smích), dokázal výborně bloknout střelu, pro mě to byl rozhodující moment" popisuje jednička Litvínova Jaroslav Janus.

HC VERVA LITVÍNOV - HC KOMETA BRNO (3:2, po prodloužení)

Branky a nahrávky: 30. V. Hübl (Gerhát, Gula), 39. M. Hanzl (T. Pavelka, J. Černý), 64. Kubát (Lukeš, Gerhát) – 20. Haščák (TS), 46. Nečas (M. Erat, O. Němec)

HC VERVA Litvínov: Janus – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Gerhát – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák, Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák. Diváci: 5235.