Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

PKN ORLEN vstoupil na trh s leteckými palivy v České republice

Tomáš Urban

Od 1. dubna 2017 dodává společnost PKN ORLEN vysoce kvalitní palivo A-1 do letadel na Letišti Václava Havla v Praze, které je největším mezinárodním letištěm v České republice. Výrobcem a subdodavatelem leteckého paliva je Unipetrol, člen kapitálové skupiny ORLEN. PKN ORLEN tímto poprvé rozšiřuje své služby mimo svůj domácí trh a chce postupně rozšiřovat portfolio operátorů, mezi něž patří největší letecké společnosti světa. 

Foto: ilustrační foto Unipetrol

Na základě dohody, která byla podepsána přímo s leteckými společnostmi působícími na největším mezinárodním letišti v České republice, se PKN ORLEN stává dodavatelem leteckého paliva samotným aerolinkám. V rámci tohoto distribučního řetězce se Unipetrol stává jediným výrobcem a dodavatelem vysoce kvalitního paliva JET A-1 do skladovacích prostor pražského letiště. Tankovací služby zajišťuje společnost Czech Airlines Handling, a.s., certifikovaný zprostředkovatel s dlouholetými zkušenostmi v oblasti tankování letadel.

„Mnoho let nepřetržitě budujeme silnou pozici integrovaného výrobce a dodavatele leteckých paliv pro velkoodběratele i aerolinky působící na největších letištích v Evropě. Díky spolehlivosti a stabilitě naší nabídky sestávající z vysoce kvalitních produktů můžeme, ve spolupráci s důvěryhodnými externími partnery, postupně rozšiřovat portfolio našich zákazníků o další operátory, mezi něž se řadí největší světoví letečtí dopravci," říká Zbigniew Leszczyński, člen představenstva PKN ORLEN pro oblast prodeje.

„Jsme rádi, že díky dlouholetým zkušenostem s výrobou leteckých paliv v České republice můžeme přispět k budování silnější pozice kapitálové skupiny ORLEN na trhu leteckých paliv v této části Evropy. Ze synergických efektů této úzké spolupráce těží nejen obě strany, ale i skupina jako celek,“ říká Robert Małłek, člen představenstva společnosti Unipetrol odpovědný za prodej a přepravu produktů.

Letiště Václava Havla Praha ročně odbaví více než 13 milionů cestujících, kteří si mohou vybírat z 66 leteckých společností nabízejících přímé lety z Prahy do 154 destinací po celém světě.
Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky