OBRAZEM: Na Matyldě se konalo mistrovství Čr v terénním triatlonu, vítězem je Lukáš Kočar

Tomáš Urban

V neděli se na mostecké Matyldě konal další ročník terénního triatlonu na horských kolech.

I když počasí z počátku nepřálo, nakonec se umoudřilo a všichni si to užili. Závody byly rozdělené na různé kategorie. Triatlon zahájili děti, poté začal hlavní závod Classic (Mistrovství Čr), který byl připraven na 1,2km plavání, 32km na horských kolech a poté 10km běhu. První v cíli byl s časem 2:18:25,6 Lukáš Kočař. "Byl to super zážitek, pro mě to je již druhý náročnější závod, první jsem závodil v Prachaticích, kde jsem spadl na kole, naštípl jsem si dva krční obratle, tak jsem z toho měl dnes poměrně strach, když jsem si včera projel tu trať, tak mi to přišlo celkem náročné, ale nakonec jsem to zvládl, a pořád tomu nemohu uvěřit" popsal těsně po závodě vítěz hlavního závodu Lukáš Kočar. Na druhém místě skočnil Jan Kubíček a třetí místo patřilo Vojtěchovi Bednarskému. Závodu se také zúčastnila triatlonistka Helena Erbenová, která doběhla do cíle jako první žena. "Běželo se hrozně, já už jsem toho kolem měla celkem dost, jsem celkem nastydlá, nedýchalo se mi nejlépe" popsala po závodě Helena Erbenová. Závodilo se také v kategorii Sprint, která měla 0,4km plavání, 16km na horských kolech a 3km běžení.