Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Za podvodné hovory jsou lidé schopni i zaplatit

Petr Fišer

Obtěžuje vás naštvaný manžel?  Objednávka pizzy kterou jste neobjednali?  Nebo jiné falešné hovory ze záznamu? Víme kdo za tím stojí. 

Foto: Ilustrační Foto

Již někdy od ledna 2018 se objevila na Google Play aplikace s názvem Juasapp a popiskem "Zasmějte se žertovným hovorům vašim přátelům a rodině aniž by věděli, že jste to vy, pak sdílejte jejich reakce na Whatsappu a sociálních sítích."

Aplikaci si jednouše stáhnete do vašeho mobilu, vyberete nahraný hovor, číslo a Juasapp pak zavolá na číslo které jste zvolili. První hovor máte zdarma a další už jsou za poplatek. Pokud číslo které jste zvolili hovor zvedne, aplikace nahraje celý "rozhovor" se záznamníkem.

I když se zdá že se jedná o neškodnou žertovnou aplikaci, nemusí tomu tak být, ve skutečnosti tato aplikace není tak bezpečná jak se na první pohled zdá. Krom toho že se jedná o nevyžádaný hovor, který ani neupozorní že je monitorován (což je podle zákona v České Republice nelegální) je také možné že aplikace dělá seznam čísel, který je následovně prodáván třetím stranám. V horším případě může Juasapp souviset s hackerem, kterému stačí jen telefoní číslo a pár SMS k proniknutí do vašeho telefonu.

Každopádně nedoporučujeme tuto aplikaci používat a ani zvedat čísla souvyející z touto aplikací. 

Čísla ze kterých hovory přichází:
+420 673 135 592
+420 673 593 883
+420 673 675 611
a mohou být i další. V případě že víte i o jiných číslech napište nám je.Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky