Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mostecký čtyřlístek získal titul mistrů Evropy

Tomáš Urban

Tento víkend se v Praze v areálu FK Vyšehrad odehrálo premiérové Mistrovství Evropy v malém fotbale hráčů ve věkové kategorii do 21 let. 

Foto: Fotbal Most

Jednalo se sice o úvodní ročník, ale díky dobré přípravě a kvalitní práci Asociace malého fotbalu ČR šlo hned od začátku o velmi prestižní akci. Prvního mistrovství Evropy se zúčastnily výběry České republiky, Slovenské republiky, Bulharska, Chorvatska, Slovinska, Německa, Itálie, Maďarska a Rumunska. 

Z hlediska DRFG Mostecké ligy bylo tou nejdůležitější informací, že se do závěrečného patnáctičlenného výběru České republiky probojovala hned trojice jejích zástupců. Těmi byli Lukáš Haspra (OldBridge), Václav Šlégr (FC Jeptišky) a Matěj Koudelka (Gamblers Most). Další potěšující zprávou je to, že v reprezentaci rozhodně nebyli jen do počtu. Vždyť Lukáš Haspra nastupoval do zápasů s kapitánskou páskou, Václav Šlégr byl jedničkou mezi tyčemi a Matěj Koudelka byl s Lukášem Hasprou součástí základní pětky.

Češi již před mistrovstvím platili za jednoho z favoritů a to zejména s přihlédnutím k míře profesionalismu, se kterým byla jeho reprezentace od počátku vedena a také vzhledem k výbornému zmapování českého malého fotbalu prostřednictvím zápasů celostátní DRFG Superligy malého fotbalu. Přesto bylo samozřejmě otázkou, s jakými týmy a v jaké síle dorazí ostatní účastníci.

Češi však pozici favorita začali naplňovat již od samého počátku. Postupně narazili v jedné ze dvou základních skupin na výběry Slovinska (výhra 3:0), Maďarska (výhra 6:1), Itálie (výhra 9:1) a Německa (výhra 6:3 po napínavém průběhu). Pod tyto výsledky se mostečtí podepsali následovně – Václav Šlégr odchytal celý zápas proti Slovinsku, poločas proti Itálii a celé utkání proti Německu. Matěj Koudelka během těchto zápasů skóroval dvakrát a Lukáš Haspra jednou.

V neděli pak následovala semifinále a finále. Česká reprezentace v druhém semifinále porazila Slovensko 4:1 a postoupila do boje o historické zlato. V něm se jí opět postavilo Maďarsko. I s ním si nakonec rozjetí Češi poradili snadno 7:1 a získali pro sebe titul mistrů Evropy. Oba play-off zápasy odchytal v bráně velmi jistě Václav Šlégr a na hřišti odehráli spolehliví Lukáš Haspra a Matěj Koudelka.

Tato mostecká trojice tak bude navždy nesmazatelně zapsána jako držitelé prvního titulu mistra Evropy v malém fotbale v kategorii U21. Společně s nimi si na krk pověsil medaili i mostecký zdravotník Lukáš Ondroušek.

Mostecký malý fotbal tak napsal další významnou kapitolu své úspěšné historie. Všem novopečeným mistrům Evropy gratulujeme.
Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky