Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

NOVINKA: V Mostě bude poprvé Krampus show, doufáme v plné náměstí, hlásí pořadatelé

Tomáš Urban

Poprvé se v Mostě na 1. náměstí představí velmi populární krampus show.

Foto: Marcel Valenta

Jsou hrůzostrašné a nahánějí strach. V Mostě se představí poprvé. Krampus - čerti ze severu, dělají čertí show která je v Žatci a ostatních městech velmi oblíbená, konečně zavítá i do Mostu. 

V ručně namalovaných vyřezaných maskách z lipového nebo borového dřeva se v Mostě představí sedmnáct čertů, každá jejich maska je osazena pravými rohy především z muflonů, beranů, kamzíků a koz. Kožichy čertů jsou šity z pravé kůže horských koz nebo ovcí.

Zapište si do kalendáře datum 17. prosince, tento den od 17:00 do 18:00 se na náměstí ukáží krampusáci. Poté se přesunou do Centralu Most, kde proběhne focení s nimi. Krampus show nezavítá jen do Mostu, ale také do Žatce (4.12) a Sokolova (11.12). 

"Z městkého divadla se přesuneme na náměstí, kde budou připraveny dva průchody ze zátarasů, které povedou skrz celé náměstí, tam budeme strašit. Pak se přesuneme do Centralu kde se budeme fotit" popisuje manažer skupiny. "Na akci se moc těšíme a doufáme v plné náměstí a hlavně pořádný rámus" dodává. 

Krampus show bude součástí programu na mosteckých vánočních trzích, které začínají 27. listopadu rozsvícením stromu, a končí 22. prosince. 
Mohlo by se vám líbit


Nejčtenější příspěvky